Jest to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.

Ponieważ w tym roku dzień ten przypadał w sobotę, dzień wcześniej, w poszczególnych grupach przedszkolnych odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Panie przypomniały dzieciom, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiły z nimi także schemat mycia rąk, a potem dzieci  zastosowały go w praktyce.  Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył naszym podopiecznym wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.