Mali Wspaniali

Program „Mali Wspaniali” jest realizowany w szkołach i przedszkolach już od ponad 5 lat i polega na prowadzeniu zajęć ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki wśród przedszkolaków i dzieci klas I- III. Celem głównym programu jest wspomaganie ogólnego rozwoju oraz sprawności umysłowej i ruchowej dziecka, a także działania profilaktyczne w zakresie wad postawy.
Zajęcia odbywają się na podstawie autorskiego programu, przygotowanego na bazie wiedzy zdobytej podczas studiów oraz wielu szkoleń metodycznych, a także doświadczenia z wieloletniej pracy z dziećmi kadry pedagogicznej i sportowej. Program jest koordynowany przez Fundację Mali Wspaniali z Wrocławia, a same zajęcia w przedszkolach realizowane są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów sportowych (ponad 20), absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego, a nawet utytułowanych zawodników karate i innych dyscyplin sportowych.

Rytmika

Głównym zadaniem rytmiki u dzieci w wieku przedszkolnym jest wzbudzanie ciekawości muzycznej, która z czasem przekształca się w świadome przeżywanie muzyki np. poprzez śpiew czy taniec.
Rytmika jest techniką wychowania muzycznego, która kształtuje kulturę muzyczną i słuch dziecka. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. Dają im także solidne podstawy do podjęcia nauki w szkole, ponieważ kształtują umiejętności językowe oraz matematyczne.